ميزان صداي كولر گازي گري

علت صداي زياد كولر گازي و رفع آن

در بعضي از كولرهاي گازي پس از مدتي از پنل آنها صداهايي مي آيد كه مزاحمت خانواده و آسايش آنها مي شود. در اين مطلب در مورد رفع مشكل صداي پنل كولرگازي صحبت مي كنيم

 

در اين پست قصد داريم تا با نگاهي به عمده دلايل بروز اين مشكل راه هاي بر طرف كردن مشكل صداي پنل كولر گازي را هم بيان كنيم

 

در مقاله تعمير كولر گازي قبلا ساير ايراد ها و مشكلات رايج اين وسيله خانگي مرور شد كه خواهشمند است در صورت نياز به اين مقاله مراجعه فرماييد

 

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.1

 

نصب كولر گازي توسط همكاران ما

 

وقتي كولر به صدا مي افتد و اين عيب از پنل داخلي است بايد به دنبال ريشه اين عيب بگرديد و خيلي ساده مشكل را برطرف كنيد. بسياري از مشكلات كولرهاي گازي را در مقاله تعمير كولر گازي تشريح كرديم و علاقمندان به يافتن ساير عيوب كولر گازي با يك مطالعه اجمالي اين مقاله بدون ترديد راه حل مشكل خود را خواهند يافت.

 

در اين مقاله قصد داريم دلايل بروز صدا در پنل داخلي كولر گازي را با هم مرور كنيم. هر يك از دلايل زير مي تواند منشا صداي پنل داخلي كولر گازي باشد. براي اطمينان از بررسي صحيح و يافتن مشكل به ترتيب موارد زير را تست كنيد:

 

آيا پنل داخلي كولر گازي به شكل صحيح به ديوار اتصال داده شده است؟

بدون ترديد ثابت نبودن و لرزش بخصوص در وسايل برقي يكي از دلايل اصلي ايجاد صدا است. ممكن است در زمان نصب كولر گازي نصاب و يا سرويسكار كولر گازي با عجله كار كرده باشد و كولر را خيلي خوب روي پايه هاي صفحه نصب قرار نداده باشد. مثلا يكي از پايه ها جا نيوفتاده باشد. اگر اين موضوع درست باشد با جا انداختن پنل داخلي مشكل حل خواهد شد.

 

گاهي هم ممكن است صفحه نصب كولر گازي شل شده باشد. معمولا در برخي از ديوارها اين اتفاق مي افتد و بعد از مدتي جاي پيچ ها گشاد مي كند و صفحه نصب شل مي شود و شروع به لرزش در حال كار مي كند كه اين خود باعث توليد صدا مي شود. در صورت ديدن اين مشكل بايد با استفاده از دو پيچ ديگر صفحه را در جاي خود محكم كنيد.

 

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.2

 

دريچه پنل داخلي شل شده است

اگر دريچه پنل داخلي شل شده باشد اين دريچه استيبل نخواهد بود و با به حركت در آمدن باد كولر شروع به لرزش مي كند و توليد صدا مي كند. معمولا اين دريچه ها با پيچ هايي مهار شده اند كه در صورت مشاهده اين وضعيت بايد سفت شوند.

 

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.3

 

بلوور كولر گازي خراب است

اصلي ترين دليل صداي عجيب، صداي جير جير و نا متعارف در پنل داخلي كولر گازي خراب شدن بلوور است. بلوور يا همان دمنده كولر گازي با استفاده از موتور و بلبرينگي به حركت در مي آيد و باد را به داخل اتاق هدايت مي كند. در نتيجه عواملي كه مي تواند در خرابي بلوور نقش داشته باشد مي تواند عوامل زير باشد

 

بلبرينگ بلوور خراب شده است

ممكن است به دليل خشك شدن بلبرينگ چرخش بلوور با مشكل مواجه شده و صداي جير جير بدهد. در اين حالت بلبرينگ را بايد روغن كاري كنيد. اگر مشكل حل شد كه هيچ اما اگر مشكل حل نشد بايد يك سرويسكار كولر گازي را خبر كنيد تا بلبرينگ بلوور كولر را براي شما تعويض كنيد.

 

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.4

 

بوشن بلوور گشاد كرده است

بوشن بلوور محور بلوور را در اختيار دارد. گاهي به دليل فرسودگي و يا جنس نامناسب اين بوشن گشاد مي كند و محور بلوور به درستي در اين بوشن درگير نمي شود و همين موضوع باعث مي شود تا صداهايي تق تق مانند و يا ضربه اي به گوش برسد كه نشان مي دهد كه محور و يا دسته در جاي خود به درستي نمي نشيند و اين به دليل گشاد بودن بوشن است.

 

البته گاهي هم به دلايل نامشخص بوشن دچار ترك و يا شكستگي مي شود كه اين موضوع هم دقيقا باعث همين صدا مي شود با اين تفاوت كه گاها با عميق بودن شكستگي بلوور اصلا كار نمي كند و با صداي زيادي توقف مي كند

 

موتور بلوور سوخته است

اگر كولر گازي علي رغم روشن شدن بوي سوختگي مي دهد و يا باد نمي زند و در ضمن صدايي ريز هم دارد اين نشان مي دهد كه موتور بلوور سوخته و يا نيم سوز شده و توان چرخش بلوور را ندارد. در اين حالت شوك هايي به موتور وارد مي شود اين موضوع صدايي تيك تيك را ايجاد مي كند و بلوور را درست به چرخش در نمي آورد

 

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.5

 

تاب برداشتن شفت بلوور

شفت بلوور گاها به دلايلي مانند ضربه خوردن، جنس نامناسب، شوك الكتريكي، داغ كردن موتور بلوور و ... مي تواند تاب بردارد. تاب برداشتن شفت بلوور باعث مي شود كه بلوور به خوبي به چرخش در نيايد و در هر بار چرخش خود به احتمال زياد به يكي از اجزا كولر برخورد كند و يا درگير شود كه اين موضوع توليد صدا مي كند.

 

ضمن اينكه چرخش نا موزون بلوور خود باعث مي شود كه صداي چرخش نامناسب در فضا ايجاد شود و صدايي هو هو مانند مي كند.

 

در صورت تاب برداشتن شفت موتور بلوور بايد موتور را بصورت كامل تعويض كنيد

 

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.6

 

موتور بلوور كولر گازي

 

شكستگي پره هاي بلوور

گاهي هم به دليل شكسته شدن پره ها بلوور صداي كولر گازي تغيير مي كند. هر چند در اغلب موارد شكستن پره ها خللي در كار بلوور ايجاد نمي كند اما بصورت كلي با خراب شدن هر يك از پره ها خلاء هواي ايجاد شده در گردش بلوور باعث توليد صدايي زوزه مانند مي شود.

 

البته گاهي هم شكستن پره بصورت كامل اتفاق نمي افتد و پره در مسير گردش بلوور قرار مي گيرد و باعث توليد صدا مي شود

 

در اين حالت تنها راه تعويض بلوور مي باشد كه بايد مطابق با مدل دستگاه بلوور تهيه شود.

 

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.7

 

بلوور كولر گازي

 

جا نبودن بلوور

البته اين مدل خرابي خيلي كم ديده مي شود. معمولا در زماني كه به دلايل ديگر اقدام به تعمير كولر گازي مي كنيد ممكن است بلوور از جاي خود خارج شده باشد و يا سرويسكار كولر گازي بلوور را به خوبي در جاي خود قرار نداده باشد. در برخي از موارد هم جابه جايي و تكان شديد كولر گازي باعث مي شود بلوور از جاي خود خارج شود. در اين حالت بلوور يا اصلا كار نمي كند و يا با صدايي نا هنجار كار مي كند.

 

براي رفع اين مشكل تنها نياز است كه بلوور را در جاي خود به درستي قرار دهيد.

 

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.8

 

كثيف شدن بلوور

گاهي دليل صداي زياد كولر گازي بلوور است اما نه به دليل موارد فوق. در اين زمان به دليل كثيف شدن بيش از اندازه بلوور عمليات چرخش موتور و يا هوا كشيدن آن با مشكل مواجه مي شود و صداي جيغ مانند و يا زوزه مانند شنيده مي شود.

 

اين مشكل گاها حتي در مكش و كاركرد بلوور هم مشكل ايجاد مي كند و باعث مي شود تا موتور بلوور بسوزد. اين در حالي است كه به راحتي مي توان با انجام يك سرويس دوره اي كولر گازي اين مشكل را از قبل برطرف كرد.

 

براي حل شدن اين مشل بايد كولر را باز كنيد و اقدام به سرويس كولر گازي بكنيد. اگر آلودگي زياد است بهتر است حتما كار تميز كاري با دقت و توسط تعميركار كولر گازي انجام شود.

 

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.9

 

قاب پنل كولر گازي شل شده است

در برخي از موارد هم بعد از مدتي قاب كولر شل مي شود و در هنگام كار اين قاب است كه با عمليات كولر دچار لرزش مي شود و توليد صدا مي كند. در اين مرحله تنها بايد علت شناسايي و قاب پنل سفت شود.

 

در زمان سرويس كولر گازي حتما قاب و بدنه كولر گازي را تست كنيد و يك آچار كشي سطحي داشته باشيد

 

يكي از اتصالات داخلي كولر شل شده است

در اين حالت هم باز مشكل قبل پيش مي آيد به اين صورت كه با كار كردن كولر گازي قطعاتي كه شل شده اند به لرزش در مي آيند و توليد صدا مي كنند

 

براي اين كار سرويسكار كولر گازي با تست تمامي قطعات بايد قطعه شل شده را پيدا كند و با لحيم كاري و يا با پيچ آن را سفت كند.

 

 

 

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور

 

كمپرسور يكي از اصلي ترين قطعات الكترونيكي و قلب تپنده كولر گازي است. كمپرسور و يا موتور كولر گازي بواسطه يك روتور و يك سيم پيچ كار خود را انجام مي دهد و اصلي ترين وظيفه آن بالا بردن فشار مبرد در سيكل كولر گازي است.

 

معمولا يكي از مشكلات كولرهاي گازي بعد از مدتي فعاليت سر و صداي زياد آنها است كه بسياري از مصرف كنندگان را از اين موضوع شاكي مي كند. قبلا در مقاله اي توضيح داديم كه دليل اصل سر و صدا از پنل داخلي معمولا مي تواند مرتبط با بلوور و يا اجزا مرتبط با آن باشد كه مي توانيد توضيحات كامل را در اين مقاله به نام علت سر و صداي پنل داخلي كولر گازي مطالعه فرماييد.

 

اما گاهي صدا از پنل خارجي است. به دليل ارتباطي كه اين پنل با پنل داخلي دارد معمولا اگر صدايي از پنل خارجي هم توليد شود هرچند اين صدا كم باشد ولي باز وارد محيط خانه مي شود.

 

موتور و يا كمپرسور كولر گازي عموما منشا اصلي اين سر و صدا است. معمولا با فرسوده شدن و يا گذر زمان از نصب كولر گازي و بعد از چند سال اين صدا كمي بيشتر مي شود كه اين موضوع خيلي غير طبيعي نيست و عمدتا به دليل عدم سرويس كولر گازي در زمان هاي مناسب بوده و با يك سرويس و تميز كاري معمولا صداي كمپرسور قطع مي شود.

 

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 1

 

اما اگر با سرويس كولر گازي اين صدا بهبود نيافت بايد بصورت دقيق و موشكافانه كمپرسور را مورد بررسي قرار دهيم.

 

علت صداي زياد كمپرسور كولر گازي

 

گفتيم كه دو بخش اصلي كمپرسوركولر گازي سيم پيچ و روتور هستند كه با استفاده از يك بدنه فولادي محافظت مي شوند. عمدتا دليل اصلي صداي كمپرسور يكي از اين دو عامل مي باشند. اما قبل از هر موضوعي و براي اطمينان از اينكه دليل اصلي صداي كمپرسور كولر گازي چيست بايد كمپرسور را تست كنيم.

 

قبلا در مقاله تعمير كمپرسور كولر گازي نحوه تست كمپرسور را كاملا توضيح داديم. علاقمندان به شناخت روش تعمير كمپرسور بهتر است اين مقاله را بصورت دقيقا مطالعه كنند.

 

چهار حالت كلي ممكن است در تشخيص علت صداي زياد كمپرسور به ما كمك كند:

 

اولين نكته داغ شدن بيش از اندازه كمپرسور در زمان فعاليت كولر گازي و بوي داغي و يا سوختگي

قطع شدن برق در زمان روشن شدن و يا كمي كار كردن كولر گازي

نشتي روغن در اطراف كمپرسور

لرزش كمپرسور در زمان كار كردن

هرگاه هر يك از اين عوامل به وجود بيايد و كمپرسور صداي زيادي داشته باشد با نشانه هاي ظاهري مي توان يك نتيجه گيري كلي كرد اما در نظر داشته باشيد همواره راهكار اصلي تشخيص خرابي كمپرسور تست دقيق آن مي باشد.

 

 

 

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 2

 

كمپرسور صدا مي كند و هم زمان داغ مي شود و بوي داغي مي دهد؟

 

اگر اين حالت در كمپرسور ديده شد نشان دهنده دو موضوع اساسي است. در اين حالت يا سيم پيچي موتور نيم سوز شده است و يا روتور به بدنه كمپرسور درگير مي شود.

 

معمولا اگر سيم پيچي كمپرسور بسوزد كمپرسور اصلا روشن نمي شود كه در اين مقوله به آن نمي پردازيم. اما اگر كمپرسور با صداي زوزه ماننده و خفيفي كار مي كند و داغ مي شود نشان مي دهد كه سيم پيچي نيم سوز شده است. در حالت ديگر اين است كه روتور مشكل پيدا كرده و يا با بدنه و يا داخل سيم پيچ درگير مي شود و توليد صدا مي كند.

 

در هر دو حالت توصيه مي شود كه كمپرسور كاملا تعويض شود زيرا هزينه تعمير كمپرسور زياد است و هر كسي هم اين كار را نمي تواند انجام دهد.

 

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 3

 

تعمير كمپرسور توسط همكاران ما

 

قطع شدن برق در زمان روشن شدن و يا كمي كار كردن كولر گازي

 

معمولا اين مشكل به خازن كمپرسور مربوط مي شود. در اين حالت خازن راه انداز سوخته و با صداي تق مانند قبل از روشن شدن كولر گازي ، كولر گازي خاموش مي شود. بنابراين وقتي كولر وارد فاز فعاليت نمي شود علت صدا خازن بوده و يا به اصطلاح اولود كرده و با تعويض خازن مي توان مشكل را برطرف كرد.

 

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 4

 

خازن كمپرسور كولر گازي

 

كمپرسور صدا مي كند و نشتي روغن دارد

 

معمولا از نشانه هاي نيم سوز شدن كمپرسور كولر گازي نشت روغن از آن است. در اين مورد خاص هم بايد دقيقا مطابق با روش اول كمپرسور تعويض و يا نهايتا تعمير شود.

 

لرزش كمپرسور در زمان كار كردن

 

يكي از علت هاي شايع صداي كمپرسور كولر گازي ثابت نبودن كمپرسور در محل خود مي باشد. احتمال اين موضوع را مي توان در دو بحث خلاصه كرد. يا اينكه پنل خارجي در جايگاه مناسبي نصب نشده و باعث استقرار بد كمپرسور شده است و يا اينكه خود كمپرسور از پايه جدا شده و دچار لرزش شده است. در اين حالت لرزش كمپرسور باعث مي شود روتور مناسب كار نكند و كاركرد آن با مشكل مواجه شده و توليد صدا بكند.

 

در اين شرايط بايد اگر مشكل از جايگان بد نصب پنل خارجي است، محل نصب پنل خارجي را عوض كنيد تا صدا كمتر شود اما اگر پايه و يا پايه هاي كمپرسور كنده شده بايد پايه ها را در جاي خود اتصال دهيد.

 

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 5

 

محل قرار گرفتن كمپرسور كولر گازي در پنل خارجي

 

البته به غير از موارد فوق ديده شده است كه گاها دلايل ديگري نيز باعث توليد صدا در كمپرسور مي شود كه بصورت كلي مي توان موارد زير را مورد اشاره قرار داد كه با يك بررسي ساده تشخيص داده مي شود:

 

ترك برداشتن ديواره كمپرسور كولر گازي

استفاده از كمپرسور با توان كم براي كولرهاي قوي تر( معمولا در زمان تعمير و يا تعويض كمپرسور)

ضربه خوردن و كج شدن و يا له شدن بدنه كمپرسور كولر گازي

خشك شدن و عدم روغنكاري و سرويس دوره اي كولر گازي

اتصال در مسير سيم پيچ كمپرسور كولر گازي

و ...

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 6

 

تعمير كولر گازي توسط كارشناسان ما

 

در هر صورت به نظر مي رسد تشخيص صداي كمپرسور كار ساده اي نباشد و بهتر است در صورت مشاهده صداي غير طبيعي در كمپرسور و يا موتور كولر گازي خود حتما از يك سرويسكار متخصص كولر گازي براي بررسي موضوع صدا دعوت كنيد.

 

در نظر داشته باشيد كه خود موضوع تعمير كولر گازي اهميت زيادي دارد. تشخيص درست عيب و استفاده از قطعات مناسب براي تعمير كولر گازي در كمتر شدن عيب هاي ثانويه و عمر بيشتر كولر گازي بسيار تعيين كننده استموضوعات مرتبط: كولر گازي گري

برچسب‌ها: كولر گازي گري ساخت كجاست، كولر گازي گري 30000، كولر گازي گري 24000، كولر گازي گري بانه، كولر گازي گري ۱۲۰۰۰، كولر گازي گري 12000، كولر گازي گري هنديجان، كولر گازي گري، قيمت كولر گازي گري ۲۴۰۰۰، كولر گازي گري 18000،

ادامه مطلب
[ ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۲۱:۰۴ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]

انواع كمپرسور كولر گري

 

انواع كمپرسور

 

كمپرسور يكي از اصلي ترين اجزاء كولر گازي و قلب تپنده اين دستگاه هاي سرمايشي و گرمايشي است. كمپرسورهاي كولر گازي علاوه بر ميزان توان سرمايشي داراي انواع مختلفي هستند كه با عملكردي متفاوت كار ميكنند و هر كدام معايب و مزاياي خاص خود را دارد. بدهي است كه دانستن اين اطلاعات به ما  كمك ميكند تا اسپيلت مناسب تري انتخاب كنيم.

 

 كمپرسور كولر گازي چيست

قبل از اينكه به شرح انواع كمپرسور بپردازيم بايد مشخص كنيم كمپرسور چيست و چگونه عمل ميكند. كمپرسور يكي از اجزاء كولرهاي گازي است كه كارش فشرده سازي و متراكم كردن سيالات و گازها است در اسپيلت ها از نوعي گاز مخصوص به نام R22 استفاده مي شود كه با فشرده سازي توسط كمپرسور به سرعت دماي آن كاهش مي يابد و تبديل به مايع ميگردد اين گاز متراكم شده سبب ايجاد سرمايش ميگردد.

 

انواع كمپرسور اسپيلت

حالا كه با كار كمپرسور هاي كولر گازي  آشنا شديم وقت آن است كه با انواع كمپرسور آشنا شويم همان طور گفتيم كار فشرده سازي سيالات و گاز ها بر عهده كمپرسور است اما كمپرسور ها به روش ها و عملكرد هاي كاملا متفاوت عمل متراكم سازي را انجام ميدهند در اينجا به شرح آن خواهيم پرداخت

 

كمپرسور روتاري

 

كمپرسور روتاري با چرخش ۳۶۰ درجه يك پروانه باعث مكش گاز به درون يك سيلندر مي گردد گاز ورودي در اثر مكش پروانه فشرده شده و با فشار از دريچه خروجي به بيرون هدايت مي شود. كمپرسور روتاري براي مناطق شمال و شمال غرب كشور و مناطقي كه به لحاظ آب و هوا داراي فشار هواي بالا هستند مناسب است.صدا و مصرف برق اين كمپرسور از نوع اسكرال و پيستوني كمتر است اما در مجموع ميتوان گفت كه كمپرسور هاي پيستوني و اسكرال از توان سرمايشي بيشتري برخوردار هستند.

 

كمپرسور پيستوني

 

اين نوع كمپرسور با استفاده از پيستون هاي موجود در يك محفظه سبب فشرده سازي گاز ميگردد با هر بار رفت و آمد اين پيستون ها گاز موجود محفظه را فشرده و با فشار از دريچه خروجي خارج ميكند اين كمپرسور  به سبب توان سرمايشي بالا براي مناطق گرمسيري و مركزي كشور مناسب است

 

كمپرسور اسكرال

 

كمپرسور اسكرال داراي دو صفحه مارپيچ است كه يكي از آنها ثابت و ديگري متحرك است زماني كه گاز از دريچه ورودي به داخل محفظه ميرود صفحه مارپيچ متحرك با چرخش ۳۶۰ درجه گاز را فشرده ميكند كمپرسور اسكرال نسبت به تمام كمپرسور ها از بازده و عملكرد بهتري برخوردار است و بيشترين بازده را ميان كمپرسور هاي اسپيلت دارد و قيمت آنها كمي بالاتر است. از اسكرال براي چيلرها و دستگاه هاي تهويه مطبوع مركزي نيز استفاده ميشود.

.اين نوع كمپرسور براي مناطق حاره اي و بسيار گرم مناسب است

 

پيشرفت علم و تكنولوژي در زمينه‌ي وسايل خانگي روز به روز در حال رشد است. براي رهايي از گرماي تابستان، تهويه‌ي مطبوع، بخش جدايي ناپذير زندگي ماست. اما به اين معني نيست كه از هر سيستم تهويه‌اي مي‌توان استفاده كرد. بازده مطلوب و صرفه جويي در مصرف انرژي از نكات حائز اهميتي است كه در هنگام خريد كولر گازي بايد به آن توجه داشت.

 

 

عملكرد اينورتر

اينورتر چيست؟

كولر‌هاي گازي كه وارد بازار مي‌شوند به نام كولرهاي گازي اينورتر و يا كم مصرف شناخته شده‌اند. اينورتر، نسل سوم كولر گازي است كه به دليل تغيير دور كمپرسور از خاموش و روشن شدن مكرر جلوگيري مي‌شود. به زبان ساده‌تر اينورتر كيت الكترونيكي است كه سر راه كمپرسور قرار دارد و باعث مي‌شود كه كمپرسور به صورت دور متغيير كار كند. به همين جهت باعث صرفه جويي در مصرف برق مي گردد و هواي سردتري را توليد مي‌كند. ر اين كولر گازي  فركانس متغير به موتور منتقل مي‌شود٬ به همين دليل چرخش موتور‌ قابل كنترل است كه در نهايت باعث مصرف كم انرژي مي‌شود. كولر گازي اينورتر داراي گريد انرژي A است كه از كولرهاي گازي معمولي كم مصرف‌تر است.

 موضوعات مرتبط: كولر گازي گري

برچسب‌ها: كولر گازي گري ساخت كجاست، كولر گازي گري 30000، كولر گازي گري 24000، كولر گازي گري بانه، كولر گازي گري ۱۲۰۰۰، كولر گازي گري 12000، كولر گازي گري هنديجان، كولر گازي گري، قيمت كولر گازي گري ۲۴۰۰۰ ك، ولر گازي گري 18000،

ادامه مطلب
[ ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۱۷:۳۸ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]

كولر گازي اينورتر گري

 

انواع كولر گازي براساس بهينه انرژي

انواع كولر گازي براساس ميزان مصرف انرژي به دو مدل اينورتر و غير اينورتر دسته بندي مي شوند. در كولرهاي گازي اينورتر ميزان مصرف انرژي به حداقل مي رسد و اين در حاليست كه در نوع قديمي يا غير اينورتر ميزان مصرف انرژي عددي بالاتر مي باشد. با استفاده از كولرهاي گازي اسپليت اينورتر شما تا حد بسياري مي توانيد در مصرف انرژي صرفه جويي كرده و در نهايت هزينه كمتري پرداخت نماييد

 

در كولرهاي اينورتر ديگر نيازي نيست كه استارت موتور كمپرسور براي برقراري جريان هواي خنك زده شود چرا كه استارت دوباره نياز به انرژي بالايي خواهد داشت. در صورتي كه در كولرهاي قديمي يا غير اينورتر مي بايست قلب تپنده كولر كه موتور كمپرسور است براي روشن شدن دوباره انرژي بالايي مصرف كند.

 

طلاعاتي در رابطه با انواع كولر گازي.

 

ويژگي انواع كولر گازي كم مصرف

براي انتخاب بهترين گزينه در ميان انواع كولر گازي كم مصرف يا همان اينورتر مي بايست به چند فاكتور مهم توجه كنيد كه در اين بخش به بيان آن ها خواهيم پرداخت.

 

ويژگي گرمايشي: يكي از ويژگي هاي مهم كولرهاي گازي اينورتر قابليت گرمايشي آن هاست كه مي توانند جايگزين مناسبي براي بخاري و ديگر سيستم هاي گرمايشي در فصل سرما محسوب شوند. با اين انتخاب مي توانيد هزينه كمتري نيز متقبل شويد چرا كه با يك تير دو نشان زده ايد.

 

رطوبت هوا: يكي ديگر از ويژگي هاي كولرهاي اينورتر كه بايد به آن توجه داشته باشيد كنترل رطوبت در فصول و مناطق مختلف مي باشد

 

فرق يك كولر اسپليت اينورتر با غير اينورتر

 

اينورتر (Inverter) هيچ ربطي به نوع كمپرسور ندارد و كاملا مجزاي از نوع كمپرسور است. اينورتر بودن قابليتي است كه به واسطه‌ي يك برد الكترونيكي به كمپروسور اضافه مي‌شود و در تمام كمپرسورها مي‌توان از اينورتر بهره برد. در كولرهاي غير اينورتر زماني كه دماي محيط به حد دلخواهي كه به دستگاه داده‌ايم برسد، كمپرسور خاموش مي‌شود. با گذشت زمان و هنگامي‌كه دماي محيط زياد شد، كمپرسور دوباره شروع به كار مي‌كند. در اين كولرها تنها دو حالت براي كمپرسور و موتور وجود دارد: يا روشن است يا خاموش. اما كمپرسورهايي كه به سيستم اينورتر مجهز هستند، در هنگام رسيدن به دماي مطلوب كمپرسور را خاموش نمي‌كنند و تنها دور موتور را كاهش مي‌دهند؛ به همين دليل به موتورهاي با دور متغير معروف هستند. موتورهاي اينورتر مشابه موتورهاي معمولي، مرتبا خاموش و روشن نمي‌شوند و تنها در سرعت گردش خود تغيير ايجاد مي‌كنند. يكي از مواردي كه باعث بالا رفتن مصرف برق مي‌شود، شروع به كار موتور است كه جريان بالايي را از منبع تغذيه مي‌كشد. اصلا همين روشن و خاموش شدن پيوسته‌ي كمپرسور، باعث مصرف بيش‌ازحد برق مي‌شود. حال وقتي موتور نياز به روشن شدن‌هاي پي‌درپي نداشته باشد، مصرف برق دستگاه به‌‌شدت كاهش مي‌يابد و همين موضوع باعث معروف شدن كولرهاي اينورتر شده ‌است.

 

قابليت اينورتر يا مبدل انرژي در داكت اسپليت

 

در نمونه هاي موجود در بازار كنترل گرماي محيط در حالت گرمايش فقط با توجه به دور فن دستگاه قابل كنترل مي‌باشد . يعني اگر ترموستات دستگاه ، هواي محيط را نزديك به دماي مطلوب ما تشخيص دهد، از دور موتور دستگاه كم ميكند تا مصرف انرژي كاهش يابد. اما در بعضي دستگاه هاي داكت اسپليت علاوه بر وجود كنترل دور فن در سرعت ( در مورد اين قابليت مطلب خوبي در بلاگ نوشته ايم كه پيشنهاد ميكنيم آن را مطالعه كنيد اينورتر چيست؟ ) ، به دليل اضافه شدن شير سه راهي الكترونيكي در مسير آب گرم مي توان دبي يا حجم جريان آب گرم ورودي در لوله هاي مسي را نيز كنترل نمود در اين حالت علاوه بر مديريت بهتر بر حالت گرمايشي در مصرف انرژي نيز صرفه جويي مضاعف مي گردد.

قطعا اين سيستم هم معايبي دارد كه در ادامه آنها را بيان مي كنيم.

 

داكت اسپيلت ها يا اسپيلت هاي خانگي ، عموما سيستم كنترل زوم ندارد، يعني هنگامي كه دستگاه داخل آپارتمان روشن مي شود تمام فضا اعم از سالن و اتاق هاي خواب و … به توسط  ترموستاتي كه در بزرگترين فضا قرار گرفته است هم دما ميشوند و اين يكي ار اصلي ترين معايب داكت اسپيلت به شمار مي رود.

 

در بخش مقايسه ي مزاياي داكت اسپيلت با چيلر ها از كم مصرف بودن آن در مصرف گار و همينطور بالا بودن رانمان آن و كاهش لوله ها و جلوگيري از اتلاف انرژي گفتيم اما عيب اين دستگاه در مقابل چيلر ها و ميني چيلر ها ،تاحدودي مصرف برق بالاتر آن مي‌باشد البته كه نسبت به اسپليت ديواري مصرف برق آن كمتر مي‌باشد

 

متراژ: در زمان خريد انواع كولر گازي كم مصرف به متراژ و فضاي اتاق خود نيز توجه كنيد. اگر اتاقتان كوچك است توصيه مي شود محصولي با ابعاد مناسب تر خريداري كنيد تا بتوانيد در مصرف انرژي نيز در فضاي كوچك تر بهتر صرفه جويي كنيد.موضوعات مرتبط: كولر گازي گري

برچسب‌ها: كولر گازي گري ساخت كجاست، كولر گازي گري 30000، كولر گازي گري 24000، كولر گازي گري بانه، كولر گازي گري ۱۲۰۰۰، كولر گازي گري 12000، كولر گازي گري هنديجان، كولر گازي گري، قيمت كولر گازي گري ۲۴۰۰۰، كولر گازي گري 18000،

ادامه مطلب
[ ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۱۲:۳۰ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]

كولر گازي گري

اسپليت و كولر هاي گازي گري از معتبرترين و قديمي ترين برند هاي ساخت چين با قطعاتي با كيفيت كه بعضا از امريكا هستند در بازار كولرهاي گازي مي باشد. محصولات تهويه مطبوع با برند گري با قطعاتي با كيفيت در چهار كشور چين، برزيل، پاكستان و ويتنام توليد شده و اين كمپاني فرامليتي با توليد سالانه ۲۷ ميليون دستگاه تهويه مطبوع خانگي يكي از بزرگترين كمپاني ها در اين زمينه مي باشد. تنوع محصولات تهويه مطبوع گري شامل مدلهاي اينورتر آي-متيك و اي-متيك، و مدلهاي آ-متيك، كيو-متيك، سي-متيك، يو-متيك، دي متيك و جي متيك در رده كولر هاي ديواري بوده و مدلهاي پنجره اي توربو و ايستاده تاور را شامل مي شود

 

قفل شدن كنترل كولر گازي

 

يكي از آپشن‌هايي كه كنترل كولرهاي گازي در برخي از مدل‌ها دارند امكان قفل كردن كليدها به منظور تميز كردن راحت و يا عدم ايجاد تغييرات در تنظيمات كولر بصورت ناخواسته و يا در صورت استفاده كودكان از كنترل مي‌باشد.

 

معمولا هر برند و توليد كننده‌اي روش خاص خود را در صورت تعبيه چنين قفلي در نظر دارد ولي كولرهاي گازي گري عموما به اين آپشن مجهز هستند

 

كولرگازي گري از نوع كولرهايي است كه حتما در كنترل خود از قفل كودك استفاده كرده و به دليل نامشخص بودن گزينه قفل عموم مشتريان اين برند به دنبال اين گزينه مي‌گردند.

 

در اين كنترل ها دو دكمه پيكان مانند به سمت بالا  و پايين وجود دارند و يا دو علامت + و – براي كم و زياد كردن دما وجود دارد. با فشردن اين دو دكمه بصورت هم زمان و به مدت 3 ثانيه قفل كودك فعال مي‌شود و دوباره براي غير فعال كردن آن مي‌توانيد همين دو دكمه را با هم فشار دهيد تا قفل كودك غير فعال شود.

 

قفل شدن كنترل كولر گازي.3

 

نمونه كنترل كولرگازي گري

 

وقتي كه قفل كودك دستگاه روشن باشد يك علامت قفل بر روي صفحه كنترل ظاهر مي‌شود و اگر هر يك از دكمه‌هاي كولر را فشار دهيد سه چراغ قرمز بصورت ممتد زده مي‌شود و تغييري در كولر ايجاد نمي‌كند كه نشان مي‌دهد كنترل قفل است.

 

نمونه‌هاي اسپليت ديواري و يا كولر ايستاده را هم بايد با فشار دادن دكمه اينتر كنترلر ديواري قفل كودك آن را فعال و يا غير فعال كنيدموضوعات مرتبط: كولر گازي گري

برچسب‌ها: كولر گازي گري ساخت كجاست، كولر گازي گري 30000، كولر گازي گري 24000، كولر گازي گري بانه، كولر گازي گري ۱۲۰۰۰، كولر گازي گري 12000، كولر گازي گري هنديجان، كولر گازي گري، قيمت كولر گازي گري ۲۴۰۰۰، كولر گازي گري 18000،

ادامه مطلب
[ ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۰۷:۱۴ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]

گل فروشي هاي ايران

گل فروشي هاي ايران
بانك اطلاعات گل فروشي هاي ايران با مشخصات كامل تماس و شماره همراه ويژه بازاريابي محصولات گل و گياه در سطح ايران
 • گل فروشي هاي ايران
 • بانك اطلاعات گل فروشي ها
 • فروشگاه هاي گل كشور
 • ليست فروشگاه هاي گل
 • بانك مشاغل ايران
 • اطلاعات پخش كنندگان گل كشور


موضوعات مرتبط: بانك مشاغل شهري

برچسب‌ها: ،

ادامه مطلب
[ ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۷:۵۳ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]

بانك اطلاعات آرايشگاه هاي زنانه و مردانه

بانك اطلاعات آرايشگاه هاي زنانه و مردانه
بانك اطلاعات آرايشگاه هاي زنانه و مردانه كشور با مشخصات كامل تماس و شماره همراه ويژه بازاريابي محصولات و خدمات آرايشي


موضوعات مرتبط: بانك مشاغل شهري

برچسب‌ها: ،

ادامه مطلب
[ ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۷:۵۳ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]

فروشگاه هاي سم،كود،ادوات كشاورزي ايران

فروشگاه هاي سم،كود،ادوات كشاورزي ايران
بانك اطلاعات فروشگاه هاي كشاورزي كشور با بيش از 9 هزار اطلاعات
 • سم و كود


موضوعات مرتبط: بانك مشاغل شهري

برچسب‌ها: ،

ادامه مطلب
[ ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۷:۵۳ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]

اسباب بازي و سيسموني كشور

اسباب بازي و سيسموني كشور
 
 • اسباب بازي
 • سيسوني
 • بانك اطلاعاتي اسباب بازي فروشي
 • بانك اطلاعات سيسموني فروشي
 • اعضا اتحاديه صنف اسباب بازي
 • فروشندگان مجاز اسباب بازي
 • اسباب بازي فروشي تهران
 • اسباب بازي فروشي مشهد
 • اسباب بازي فروشي اصفهان


موضوعات مرتبط: بانك مشاغل شهري

برچسب‌ها: ،

ادامه مطلب
[ ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۷:۵۳ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]

آژانس هاي مسكن و گردشگري ايران

آژانس هاي مسكن و گردشگري ايران
 
 • اطلاعات آژانس هاي مسافرتي
 • اطلاعات مشاورين املاك
 • اطلاعات بنگاه هاي مسكن
 • اطلاعات بنگاه هاي املاك ايران
 • مشاورين املاك در تهران
 • مشاورين املاك در مشهد
 • مشاورين املاك در اصفهان


موضوعات مرتبط: بانك مشاغل شهري

برچسب‌ها: ،

ادامه مطلب
[ ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۷:۵۳ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]

شركتهاي بازرگاني ايران

شركتهاي بازرگاني ايران
 
 • شركتهاي بازرگاني
 • ليست بازرگانان برتر
 • اطلاعات شركتهاي بازرگاني ايران


موضوعات مرتبط: بانك مشاغل شهري

برچسب‌ها: ،

ادامه مطلب
[ ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۷:۵۳ ] [ بانه انتخاب ]
[ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]